Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Afyon °C
Afyon
°C
°C
°C
°C
°C

CIVIL CIVIL DİNARI KÖRELTİNİZ

CIVIL CIVIL DİNARI KÖRELTİNİZ
9 Eylül 2022 15:31
A+
A-

CIVIL CIVIL DİNARI KÖRELTİNİZ

İki sivri akıllı çıktı birisi Porsumanın altından ana yolu Keçiborlu’ya indirdi diğeri bir zamanlar cıvıl cıvıl olan Dörtyol’dan geçen bütün vasıtaların yol güzergahını değiştirip o semtin tamamen körelmesine neden oldular. Şimdi buraları sinek avlıyor ve Dinar bir kere daha sağ partilerin kurbanı oldu.

Bilmeyen, özellikle yeni yetişen gençler için bu konuları dile getirmeye çalışacağım. Bundan yıllarca evvel ılıca diye bir yüzme havuzlarımız vardı. Birisi altmış santim kadar derinlik diğeri 2 metreyi bulan büyük yüzme havuzuydu. Burada Dinarın daha yedi yaşına yeni giren çocukları yüzmeyi bu havuzda öğrenir ve Dinarda yaşamış çocuklar hemen hemen tamamı yüzmeyi bilirler denizi olan büyük şehirlere gittiklerinde denizde de rahatlıkla yüzebilirlerdi. Bir Belediye başkanı geldi bu güzelim yüzme havuzlarının küçüğünü pek lazımmış gibi balık yetiştirmede kullanılmak üzere balık çiftliği yaptı. Bu kişi karşı çıkan birkaç kişiye de yüzmek isteyen su çıkana gitsin diye fetva verdi. Ilıca suyu yüzmeye elverişli ve ılık, su çıkan suyu ise yüzmeye elverişli olmadığı gibi soğuktu. Bunları bilemeyecek kadar bu işlerde acemi tecrübesiz zat kimseyi de dinlemeden kendi kafasına göre burayı yüzmeye kapatarak yüzme özelliğini tamamen yitirmesine neden oldu. Bununla da kalmadılar cadde üzerinde ve şehrin göbeğinde kentin oto garajı vazifesini gören, fakir fukara, özellikle gençlerin faydalandığı, satış yaptıkları her saat cıvıl cıvıl olan yeri kaldırıp şimdi sinek avlayan şehir dışındaki yeri oto garajı yaptılar. Yirmi seneden fazla bir zamandır iktidarda olanlar bu güzide ilçeye bir yatırım, katkı sağlamadan olanları da bir bir Dinardan başka yerlere taşıyıp hala daha da körelmesi, var olanlarında Dinardan başka il veya ilçelere götürüp sırıtıyorlar. Üç, beş kuruş halktan toplanarak faaliyete geçirilen

– HUZUR EVİ NERENİZE BATTIDA DİNARDAN ALIP BAŞKA ŞEHRE GÖTÜRDÜNÜZ?

-BALIK ÇİFTLİĞİ ÇOK MU ELZEMDİ DE ILICA YÜZME HAVUZUNU BALIK ÇİFTLİĞİ YAPTINIZ?

Bir zamanlar otobüslerin girdiği, garaj olarak kullanılan yer bir benzinlik ve iki bina diken Ankaralılara peşkeş çekilmemiş olsaydı orası fakir fukara çocukları başta olmak üzere satış yapılan bir garaj olarak Dinarın ihtiyacına cevap verecekti. Bu yer garaj olarak kalsaydı oraya giren çıkan otobüsler, binenler, inenler, yolcular bir kaynaşma olacak ve bundan da o kesimlerde bulunan şimdi sabahtan akşama kadar alışveriş etmeden dükkân kapatan esnafların yüzü gülecekti.

Huzurevi yapılabilmesi için yıllarca evvel üç, beş kuruş Dinar halkından toplayarak evvela arsasını alıp bu günlere gelmesinde çok çalışılmış, birçok fedakarlıklarla bu duruma getirilmişti, fakat sivri zekalılar bir kulp takarak bu tesisi de Dinarın elinden alıp başka şehre taşıdılar İktidarın ileri gelenlerinden Bir kişide çıkıp “YAHU BİR TESİS, İŞ YERİ GETİRMEDİĞİNİZ GİBİ OLANIDA NEDEN GÖTÜRÜYORSUNUZ” demedi, diyemediler. Önümüzdeki seçimlerde bunların hesabı mutlaka sorulmalı Ali, veli dönemine son verip, bu memlekete hakikaten yararlı tesislerin getirilmesinde çalışacak kişilerin seçilmesi ve Millet vekili yapılması gerekir. Dinarlı artık körü körüne parti tutma yerine işi becerebilecek genç, dinamik, aklı eren ve başarılı iş adamı SAFFET ACARI, partisini destekleyerek Millet vekili olarak Ankara’ya göndermelidir. Bu işi becerirse SAFET ACAR becerir.

SAYGILARIMLA 05326675701

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.